Чи потрібно платити ЄСВ ФОПу, який одночасно є найманим працівником?

Дата: 27.04.2021 13:38
Кількість переглядів: 522

 

Фото без опису

ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що із січня поточного року Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», установлено, що фізичні особи — підприємці, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, установленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Пунктом 4 статті 6 Закону № 2464 визначено, що платники єдиного внеску зобов’язані подавати звітність про нарахування ЄСВ в розмірах, визначених відповідно до цього Закону, у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) до податкового органу за основним місцем обліку платника ЄСВ в строки та порядку, установлені Податковим кодексом України. Тому такі платники в паперовому варіанті звітності проставляють прочерки за місяці, за які роботодавцем сплачено ЄСВ в розмірі не менше мінімального страхового внеску (в електронному варіанті звітності поля залишаються не заповненими).

Фастівська ДПІ ГУ ДПС у Київській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано