Податкова амністія: які активи можуть бути задекларовані

Дата: 26.10.2021 14:00
Кількість переглядів: 618

Фото без описуUNSPLASH

Спільно з головним управлінням ДПС у Київській області інформуємо, що 15 червня 2021 року Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету, спрямований на легалізацію і детінізацію доходів і майна фізичних осіб, прихованих від оподаткування.

Закон визначає перелік та обсяг активів, які можуть бути задекларовані.

Так, декларуванню підлягатимуть валютні цінності (крім коштів у готівковій формі), цінні папери, рухоме і нерухоме майно, зокрема об'єкти незавершеного будівництва, частки (паї) у майні юридичних осіб, розміщені як в Україні, так і за кордоном, які були придбані до 1 січня 2021 року та які в момент їх отримання підлягали оподаткуванню в Україні, але з них не були сплачені податки і збори.

Тобто активи, набуті після 1 січня 2021 року, підлягають оподаткуванню у звичайному порядку. Отримавши дохід із джерелом походження з України або за її межами, платник податку зобов'язаний наприкінці року подати декларацію та сплатити податок.

Натомість не можуть бути об'єктами декларування:

  • готівкові кошти чи активи, набуті декларантом внаслідок вчинення кримінальних правопорушень;
  • активи, які перебувають на рахунках фінансових установ;
  • активи, розташовані на території країни, визнаної державою-агресором чи мають джерело походження з такої країни.

При цьому Закон чітко визначає перелік і обсяг активів, джерела набуття яких у разі невикористання фізичною особою права на подання добровільної декларації вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства, зокрема в частині визначення вартості нерухомого майна.

Серед них:

  • квартири загальною площею до 120 м2 або майнові права на таку квартиру;
  • житлові будинки загальною площею до 240 м2 або недобудовані будинки такої ж площі (за умови наявності права власності на земельну ділянку);
  • нежитлові будівлі некомерційного призначення або недобудовані житлові будівлі некомерційного призначення площею до 60 м2;
  • земельні ділянки, розмір яких не перевищує норми безоплатної передачі, визначених Земельним кодексом України;
  • один транспортний засіб особистого некомерційного використання, за винятком транспортного засобу, призначеного для перевезення 10 і більше осіб, легкового автомобіля з об'ємом двигуна не менше 3 тис. см3 або середньоринковою вартістю понад 375 розмірів мінімальної зарплати, мотоцикла з об'ємом двигуна більше 800 см3, літака, гелікоптера, яхти і катера, право власності на який було зареєстровано на момент декларування;
  • інші активи, сумарна вартість яких не перевищує 400 тис. грн.

Нарахування та сплата збору зі спеціального добровільного декларування щодо таких активів не здійснюється.

Тобто якщо особа працювала неофіційно або отримувала зарплату «у конверті», але загальна сума її доходу не перевищила 400 тис. грн або ж вона придбала квартиру площею до 120 м2 до 1 січня 2021 року, вона може утриматися від подання декларації. Навіть у такому разі відповідні активи вважатимуться такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства.

Водночас звертаємо увагу, що подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації не є окремим спеціальним порядком офіційного визнання або підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на активи, щодо яких подається така одноразова (спеціальна) добровільна декларація.

За матеріалами Фастівського сектору організації роботи ГУ ДПС у Київській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано