Що робити, якщо ви втратили житло чи транспорт під час війни: алгоритм дій

Дата: 20.03.2022 18:22
Кількість переглядів: 912

Фото без опису

Через жах війни багато українців були змушені переселитися в більш безпечні регіони чи навіть за кордон. Дехто з них утратив власний транспорт і дах над головою.

Так, лише в нашій громаді ворог пошкодив більш ніж пів сотні приватних будинків і будівель. Понад десять будинків і зовсім були знищені.

Що робити, якщо ви втратили власне майно? Вартий уваги алгоритм дій запропонувала депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова:


Фіксуємо руйнування

Обов'язково зберігайте документи про право власності на майно, технічний паспорт, за можливості — зробіть з них копії, а також актуальний витяг щодо перебування майна у власності з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (реєстр наразі працює з перебоями, тому спробуйте на порталі Дія).

У разі пожежі чи аварійного стану викликайте працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій для усунення наслідків та складення відповідного акта, не забудьте отримати його копію. Також зверніться до відповідної райдержадміністрації із заявою щодо складення акта обстеження житла або ж спробуйте скласти акт руйнування самостійно, із сусідами. Сусіди в цій ситуації — люди важливі, тому якщо вони стали свідками руйнування (пожежі, обстрілу тощо) — зафіксуйте їх письмові пояснення.

Самостійно зробіть фото- та відеофіксацію руйнувань, а за наявності — збирайте та зберігайте статті, фото та відео ЗМІ щодо відповідних фактів. Щодо житла — спробуйте зібрати квитанції на рухоме майно (наприклад, побутову техніку, що була в будинку), фото майна до та після.

Зверніться із заявою про злочин до правоохоронних органів із наданням вищеперелічених доказів руйнування майна й обов'язково отримайте витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Матеріали пізніше також завантажте на сайт damaged.in.ua. Це ресурс, який збирає докази злочинів РФ для подальшого відшкодування.

Важливо по максимуму збирати всі можливі докази руйнування, які надалі знадобляться: акти про руйнування майна, складені ДСНС та органами місцевої влади, детальна фото- чи відеофіксація нерухомості чи іншого майна до і після подій, інформація зі ЗМІ, свідчення сусідів, очевидців, у яких детально описано обставини пошкодження і їх характер, витяг з ЄРДР.

Щодо страхових виплат

Настання страхового випадку на території, на якій діє воєнний стан, теоретично не є підставою для відмови в страховій виплаті. Однак, скоріше за все, страховики не виплачуватимуть збитків, завданих майну внаслідок військових дій — обстрілів, бомбардувань тощо. Це стандартний виняток у договорах страхування майна. Про всяк випадок радимо ще раз уважно перечитати ваш договір, раптом цей виняток у вас не зазначено.

Тобто, наприклад, власники застрахованих авто та будинків, які були знищені внаслідок ворожих обстрілів, навряд чи отримають страхове відшкодування, а от виплату за класичне ДТП — так.

До речі, прем'єр-міністр України анонсував початок збору інформації про пошкоджене та зруйноване житло через війну. Українці, які залишилися без житла внаслідок дій окупантів, зможуть подати заявку на відшкодування через Дію вже за тиждень.


Якщо таке трапилося з вами — звертайтеся до селищної ради! Ми проконсультуємо та допоможемо!

0987915595 | glevaha.rada@ukr.net


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано