Як шукати роботу: 5 кроків до омріяної зайнятості

Дата: 14.11.2022 15:05
Кількість переглядів: 458

Фото без опису

Пошук роботи — також робота. Це одне з основних правил, які варто пам’ятати, розпочинаючи пошуки саме «своєї» роботи.

1. Підходяща робота

Для початку потрібно визначити: що для вас означає «підходяща робота». Для цього зважте три складові — Хочу, Можу, Наявність попиту.

Хочу — це те, що вам подобається робити, що приносить натхнення та дає енергію. Уявлення, якою має бути ідеальна команда, керівництво.

Можу — ваш досвід і навички, те, що ви вмієте робити якісно.

Попит — те, що затребуване на ринку праці. У цьому пункті варто проаналізувати рівень компенсацій на рівних позиціях, використовуючи сайти роботи або інші доступні вам джерела.

Пропишіть усі ці пункти якомога детальніше та створіть карту. Так ви будете розуміти, куди рухатись і що є найбільш збалансованим варіантом на сьогодні.

2. Пошук вакансій

Важливо не лише розміщувати резюме на сайті пошуку роботи та чекати, коли роботодавець запросить на співбесіду, а також моніторити вакансії компаній самостійно.

Пропонуємо добірку Telegram-каналів для пошуку роботи:

Скористуйтеся ресурсом для шукачів роботи та роботодавців «Єдиний портал вакансій», який відкриває широкі можливості швидкого пошуку актуальних вакансій.

Порталом можна користуватися з будь-якого мобільного пристрою, а інформацію про роботу можна знайти відповідно до регіону, галузі й очікуваного рівня зарплат.

Зазначимо, що реєстрація в службі зайнятості не заважає використовувати інші сервіси з пошуку роботи чи шукати бажану роботу самостійно. Співпраця зі службою зайнятості може стати як основним способом знайти роботу, так і ефективним додатковим інструментом.

3. Нетворкінг

Відвідуйте професійні заходи, тренінги, конференції та інше, будьте активними. На них ви можете познайомитися з майбутнім роботодавцем або отримати корисні зв’язки й цікаві та неочікувані пропозиції.

4. Резюме

Цільові вакансії знайдено! Що далі?

А далі резюме! Воно є вашою візитівкою.

Основні правила складання резюме:

  • містить контактні дані, які дійсно є актуальними, і ви ними користуєтеся в період пошуку роботи;
  • досвід у резюме роботи викладається в зворотному порядку, тобто на першому місці найсвіжіший досвід або поточне місце роботи;
  • указані досягнення на кожному робочому місці або хоча б на кількох останніх;
  • загальний обсяг резюме не перевищує двох сторінок (тут важливо брати до уваги роботодавця, оскільки для державної служби, можливо, максимально розгорнуте резюме буде плюсом);
  • містить інформацію, яка відповідає вакансії, на яку ви подаєтеся. Перше місце в театральному конкурсі на першому курсі університету навряд зіграють хоч яку-небудь роль при подачі на позицію бухгалтера або юриста.

5. Співбесіда

Будьте готові! Уявіть, що саме ви робитимете на цій посаді, подумайте, якими можуть бути запитання, щоб ви перевірили, якби були ейчаром. Будьте впевнені та «продавайте» свої сильні сторони, головне — говоріть правду.

Сформулюте запитання щодо вакансії, щодо глобальних цілей проєкту або ваших обов’язків. Майте розуміння, скільки коштує така робота та будьте готові озвучити свої очікування щодо матеріальної компенсації. І не хвилюйтеся. Хоча це складно.

Пам’ятайте, компанія теж проходить співбесіду для вас, ви теж обираєте.

Не поспішайте відмовлятися від роботи, якщо вас не влаштовує рівень зарплати чи інші умови, підіть назустріч роботодавцю. Адже зараз краще прийняти пропозицію, а в майбутньому показати, що ви крутий працівник, і попросити про підвищення.

Якщо ви шукаєте роботу, фахівці Київської обласної службі зайнятості безкоштовно:

  • допоможуть зорієнтуватися на ринку праці;
  • підберуть пропозиції бажаної роботи;
  • нададуть оперативну інформацію про актуальні вакансії;
  • допоможуть скласти резюме;
  • допоможуть отримати/опанувати нову професію
  • проконсультують із питань організації та розвитку власної справи.

Сподіваємося, наші поради були корисними, і вже скоро ви будете на новій роботі. І не забувайте про розвиток! 

Головне — не втрачайте оптимізму, продовжуйте шукати, дивіться на свій досвід із різних боків та гнучко підходьте до процесу пошуку. 

Отримати відповіді на питання щодо зайнятості можливо й за допомогою чат-боту та телеграм-каналу Київського обласного центру зайнятості.

Пропонуємо ознайомитися з інформацією щодо актуальних подій та змін на ринку праці Київщини на сайті та фейсбук-, інстаграм-сторінках Київського ОЦЗ.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано