Що необхідно знати про першу роботу: 6 кроків до успіху
Коли ви отримаєте свою першу роботу, пам’ятайте, що відтепер ваше життя починає новий відлік. І тут важливо зрозуміти, чого ви хочете від кар’єри й життя.
Коли ви отримаєте свою першу роботу, пам’ятайте, що відтепер ваше життя починає новий відлік. І тут важливо зрозуміти, чого ви хочете від кар’єри й життя. І чим швидше зрозумієте свої пріоритети, тим швидше почнете рухатися в правильному напрямку.
Ось правила, які стануть вам у пригоді:
- Будьте готові до того, що ваші уявлення про професію і те, що є в реальному житті, можуть не збігатися. Через брак знань і досвіду ми іноді не бачимо всіх варіантів і можливостей професійного розвитку в ній.
- Вивчайте англійську. Іноді роботодавці віддають перевагу кандидату з хорошим знанням іноземної мови, навіть якщо він поступається своєму конкуренту в професійних знаннях.
- Розвивайте свій особистий бренд. Скоригуйте свої сторінки в соціальних мережах. Пишіть про свої досягнення, висловлюйте думку, робіть замітки, які стосуються ваших професійних знань та вмінь і публікуйте корисні тематичні статті. Стежте за сторінками лідерів думок в обраній сфері та не бійтеся ставити їм питання.
- Приділяйте увагу нетворкінгу. Знайомтеся з якомога більшою кількістю людей. Відвідуйте майстер-класи, тренінги, конференції, ярмарки вакансій, зустрічі з роботодавцями. Усе це знадобиться під час пошуку першої роботи.
- Обираючи свою першу посаду, дивіться на перспективи. Шукайте роботу там, де шанси піднятися кар'єрними сходами більші або хоча б є можливість отримати цінний досвід. Відстежуйте цікаві для вас вакансії, навіть якщо ви поки не можете на них претендувати через нестачу досвіду й знань. Це дасть змогу скласти портрет ідеального кандидата. Розуміючи, чого хочуть роботодавці, легше вибудувати особисту професійну стратегію — ви точно будете знати, яких навичок і знань ще не вистачає і на що необхідно звернути увагу.
- Будьте вмотивованими й активними під час пошуку роботи. Покажіть роботодавцю, що ви по-справжньому зацікавлені в його вакансії. Дуже часто компанії звертають увагу й на те, наскільки сам здобувач активний, а не просто чекає, поки йому зателефонують.
Робота — це місце, де людина працює. На робочому місці вас чекатиме, у кращому випадку, короткий період навчання. У найшвидші терміни потрібно зробити максимум, щоб стати важливим у команді, набути нових знань і досвіду. Будьте готові робити більше, ніж очікують: пропонуйте не один, а кілька варіантів вирішення задачі, будьте активними, не цурайтеся попросити про допомогу, зворотний зв'язок і знайдіть собі наставника. Це покаже ваше бажання рости й розвиватися.
Пам'ятайте: будете ви успішними в житті чи ні, залежить тільки від вас.
Допис опубліковано за матеріалами Київського обласного центру зайнятості.
Останні новини у сфері роботи та працевлаштування — на сайті, сторінках і в чатботі центру зайнятості.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)