До уваги роботодавців, які використовують працю іноземців та осіб без громадянства

Дата: 02.02.2023 10:43
Кількість переглядів: 173

Фото без опису

У зв’язку з набранням чинності Закону України від 21.09.2022 № 2623-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном», унесено зміни до ст. 42 Закону України «Про зайнятість населення», яка регламентує працевлаштування іноземців на території України.

Звертаємо увагу на те, що змінено:

  • категорії іноземних громадян;
  • оплата за видачу та продовження дозволів подається в пакет документів;
  • терміни, на які можна отримати дозвіл;
  • введено право скасування дозволів за відсутність сплати ЄСВ роботодавцями.

Ці зміни призвели до необхідності затвердження нової форми заяви про отримання роботодавцем дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

28 січня 2023 року набрала чинності Постанова КМУ № 68, якою затверджено технічний опис, зразок бланка, форм заяв для отримання, внесення змін та продовження строку дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні.

Зразок заяви про внесення змін до дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

У разі втрати дозволу на застосування праці іноземця роботодавець повідомляє про це регіональний центр зайнятості, який видав такий дозвіл. Дублікат втраченого дозволу видається за умови подання роботодавцем заяви про видачу дубліката дозволу (у довільній формі). Це передбачено частиною 4 статті 42-5 Закону України «Про зайнятість населення» (зі змінами, зокрема внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном», що набрав чинності 15 жовтня 2022 року).

Рішення про видачу дубліката дозволу (і його видача) ухвалюється протягом семи робочих днів із дня отримання від роботодавця документів.

У разі пошкодження дозволу його дублікат видається за умови подання роботодавцем відповідної заяви разом із пошкодженим дозволом.

Плата за видачу дубліката дозволу не стягується.

Останні новини у сфері роботи та працевлаштування — на сайті, сторінках і в чатботі центру зайнятості.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано