Мікрогранти від держави — допомога на створення або розвиток власної справи

Дата: 29.03.2023 08:50
Кількість переглядів: 203

Фото без опису

Згідно з державною програмою мікрогрантування «Власна справа», яка проходить в Україні в рамках проєкту «єРобота», основними умовами отримання гранту на створення та розвиток власного бізнесу є:

 • створення одного або двох робочих місць, залежно від розміру гранту та працевлаштування на них працівників на строк не менше як 24 місяці;
 • використання грантових грошей лише для покриття витрат, що визначені в п. 5 Порядку надання мікрогрантів (http://surl.li/ddnqd), а саме:
  • придбання меблів та обладнання (крім транспортних засобів), необхідного для провадження господарської діяльності отримувачем;
  • закупівля ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин і птиці, багаторічних насаджень, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів і послуг, пов’язаних із реалізацією бізнес-плану (сумарно не більше 50 % розміру мікрогранту);
  • послуги маркетингу та реклами (не більше 10 % розміру мікрогранту);
  • орендна плата за нежитлове приміщення (не більше 25 % розміру мікрогранту);
  • орендна плата за обладнання (не більше 10 % розміру мікрогранту);
  • лізинг обладнання, крім транспортних засобів особистого користування (не більше 50 % загального розміру мікрогранту);
 • використання в підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

Якщо ви подали пакет документів на отримання гранту на власну справу, то рішення про видачу коштів ухвалюється Державним центром зайнятості на основі: 

 • перевірки ділової репутації отримувача, яку здійснює вповноважений банк;
 • оцінки бізнес-плану;
 • результату співбесіди.

Державний центр зайнятості розглядає вашу заявку протягом 15 робочих днів після завершення кінцевого строку подання.

Чи визначені види діяльності, щодо яких мікрогранти не надаються?

Так, визначені.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 №738 (зі змінами) «Деякі питання надання грантів бізнесу» затверджено Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу http://surl.li/fccmi.

У пункті 8 Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу зазначені види діяльності, проваджуючи які, підприємець не може отримати мікрогрант. До них належать, зокрема, виробництво та/або реалізація зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, обмін валют, грошове посередництво («Інші види грошового посередництва»), фінансовий лізинг, кредитування («Інші види кредитування»), діяльність страхових агентів і брокерів, надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів, надання в оренду вантажних автомобілів та інші види діяльності. 

Зі змінами до Порядку проведення оцінювання заяв, критеріїв оцінювання та необхідної кількості балів (оцінки) для прийняття Державним центром зайнятості рішень про надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу можна на правових вебсторінках: http://surl.li/fccma

Чи може отримувач мікрогранту доопрацьовувати бізнес-план?

Так. Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738 з наступними змінами, передбачає, що коли за результатом розгляду бізнес-плану є необхідність його доопрацювання отримувачем, регіональний центр зайнятості одноразово повертає такий бізнес-план отримувачу та переносить його розгляд на наступний період за результатами доопрацювання. Водночас, не є підставою для повернення бізнес-плану наявність орфографічних, синтаксичних або граматичних помилок, що не спотворюють змісту бізнес-плану.

Доопрацьований бізнес-план подається отримувачем протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення від регіонального центру зайнятості, надісланого в кабінет отримувача на Порталі Дія.

Доопрацювання отримувачем бізнес-плану може здійснюватись одноразово.

Останні новини у сфері роботи та працевлаштування — на сайті, сторінках і в чатботі центру зайнятості.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано