Допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї у 2023 році: який її розмір та як отримати?

Дата: 31.03.2023 14:47
Кількість переглядів: 169

Фото без опису

Допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї є безвідсоткова поворотна фінансова допомога, яка надається одноразово у безготівковій формі за рахунок коштів державного бюджету непрацюючій працездатній особі із числа членів малозабезпеченої сім’ї для організації підприємницької діяльності та сприяння її економічній самостійності. Це врегульовано Порядком надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 397.

Для отримання такої допомоги людина, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, має звернутися до найближчого центру зайнятості.

Там подати до створеної при центрі зайнятості Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї:

  • заяву про надання фінансової допомоги;
  • бізнес-план;
  • довідку про несудимість;
  • витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна про наявність (відсутність) в особи обтяжень рухомого майна;
  • інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про наявність (відсутність) в особи обтяжень нерухомого майна.

До складу Комісії включаються представники центру зайнятості, представники органів соціального захисту населення, органів місцевого самоврядування, територіальних органів ДПС, організацій (об'єднань) роботодавців і профспілок (за згодою).

Комісія розглядає документи і — після засідання — надсилає претенденту на фінансову допомогу письмове повідомлення про ухвалене рішення.

Якщо рішення позитивне, людина має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа-підприємець протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення.

Детально ознайомитися з покроковою інструкцією можливо на вебсайті Державного центру зайнятості.

Відповідно до пункту 3 Порядку розмір фінансової допомоги не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року, у якому ухвалюється рішення про її надання.

Станом на 01 січня 2023 року Законом України “Про Державний бюджет України на 2023 рік” розмір мінімальної заробітної плати визначений величиною 6700 грн. Таким чином, граничний розмір допомоги в 2023 році встановлено величиною 100500 грн.

Інфографіка щодо отримання допомоги за посиланням.

Отримайте онлайн консультацію за допомогою телеграм-каналу Київського обласного центру зайнятості.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано