Компенсація за пошкоджене житло: Уряд вніс зміни до програми

Дата: 29.09.2023 09:19
Кількість переглядів: 103

Нагадуємо, з 10 травня в Україні запрацювала програма «єВідновлення». У межах програми українці можуть одержати кошти на ремонт житла, яке постраждало через військове вторгнення РФ.

У серпні було опубліковано постанову Кабінету Міністрів України, якою внесено зміни до Порядку надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення».

Ця постанова набрала чинності 15 вересня 2023 року.

Звертаємо увагу на внесені основні зміни:

▪️ Урегульовано питання отримання компенсації в разі, коли власником (або співвласником) є недієздатна/обмежено дієздатна особа або особа, яка не досягла 18-річного віку.
▪️ Уточнено процедури здійснення перевірки отримувача компенсації на відсутність (наявність) судимості (на підставі витягу, наданого отримувачем компенсації, або шляхом надсилання запитів до МВС).
▪️ Запроваджено обов’язок Комісії відзначати в чек-листі про наявність/відсутність пошкоджень несучих та огороджувальних конструкцій об’єкта, які можуть призвести до порушення вимог щодо його механічного опору та стійкості.
▪️ Збільшено граничні обсяги компенсації для виконання ремонтних робіт та класифіковано їх на: ремонт категорії А до 200 тис. грн; ремонт категорії Б 200 — 350 тис. грн для квартир (житлових приміщень) у багатоквартирному будинку; або 200 — 500 тис. грн для відокремлених житлових будинків садибного типу, зблокованих будинків з окремими квартирами, що мають власний вхід з вулиці, котеджів та будинків одноквартирних підвищеної комфортності, будинків садибного типу, дачних та садових.
▪️ Визначено обов’язок отримувача компенсації дотримуватися вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності та враховувати рекомендації звіту з технічного обстеження пошкодженого об’єкта нерухомого майна.
▪️ Запроваджено можливість подання отримувачем компенсації заяви, повідомлення про завершення ремонтних робіт, інших документів, передбачених цим Порядком, в паперовій формі шляхом звернення до адміністратора центру надання адміністративних послуг, посадової особи органу соціального захисту населення або нотаріуса.
▪️ Уточнено порядок виплати компенсації для проведення ремонту залежно від категорії ремонту, а також компенсації за проведений ремонт.
▪️ Значно розширено перелік кодів категорії діяльності суб’єкта господарювання, що здійснює продаж товарів та виконує роботи в рамках електронної публічної послуги «єВідновлення».
▪️ Установлено обов’язок отримувача компенсації подавати повідомлення про завершення проміжного етапу ремонтних робіт категорії Б разом з фотофіксацією проведених робіт та придбаної будівельної продукції.
▪️ Уточнено порядок проведення верифікації з метою встановлення факту цільового використання компенсації, а також вибіркового моніторингу.
▪️ Розширено перелік будівельної продукції для обробки внутрішніх і зовнішніх стін і стель, а також доповнено переліком гідроізоляційної продукції у Додатку 1 до Порядку.
▪️ Уточнено форму чек-листа з визначення розміру компенсації та розширено Перелік робіт, які необхідно виконати для відновлення експлуатаційної придатності об’єкта, що передбачені Додатком 2 до Порядку, і, відповідно, уточнено форму акту верифікації (Додаток 4 до Порядку).


📲 За потреби додаткову консультацію щодо подання заяви на отримання компенсації за пошкоджене майно за Програмою єВідновлення може надати:

🔹 голова комісії — Жукова Вікторія Олександрівна (уповноважена особа в громаді): +380457131062;  смт Глеваха, вул. Вокзальна, 26.
🔸 ЦНАП Глевахівської селищної ради: +380965226327; смт Глеваха, вул. Київська, 78-А.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано