Пам'ятка щодо дотримання громадянами Правил безпеки на залізничному транспорті

Дата: 17.10.2023 15:55
Кількість переглядів: 151

Фото без опису

З початку поточного року на станціях, розташованих у межах виробничого підрозділу Київська дирекція залізничних перевезень, яка забезпечує перевезення пасажирів і вантажів по території 4 областей, станом на 16 березня 2023 року рухомим складом травмовано 5 громадян, з них 2 смертельно.

Унаслідок підняття на вагони для здійснення екстремального селфі від ураження електричним струмом травмовано 2 дітей віком до 16 років, з них 1 дитина смертельно.

Аналіз випадів травмування сторонніх залізничному транспорту осіб свідчить про те, що більшість випадків сталася внаслідок порушення потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, затверджених наказом МТУ від 19.02.1998 № 54, які зареєстровані в Мін'юсті 22.07.1998 № 473/2913, а саме:

 • перехід залізничних колій у невстановлених місцях;
 • ходіння по залізничних коліях;
 • посадка та висадка на ходу поїзда;
 • підіймання па дахи поїздів, локомотивів і вагонів;
 • знаходження в стані алкогольного сп’яніння на території об’єктів залізничного транспорту.

Громадяин забувають про те, що залізниця є зоною підвищеної небезпеки.

Усі випадки сталися внаслідок порушення самими потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті, а саме:

 • п. 2.1 Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо). На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики "Перехід через колії".
 • п. 2.2 Перед тим як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитись у відсутності поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо). При наближенні поїзда до перону або платформи громадяни повинні стежити за звуковими сигналами, що подаються з локомотива, моторвагонного рухомого складу та іншого спеціального самохідного рухомого складу, уважно слухати оповіщення, що передаються по гучномовному зв'язку.
 • п. 2.3 При наближенні поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо) треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

Забороняється:

 • п. 2.5 Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше п'яти метрів.
 • п. 2.6 Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), шо наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.
 • п. 2.7 Переходити колію зразу після проходу поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.
 • п. 2.9 На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.
 • п. 2.10 Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.
 • п. 2.11 Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
 • п. 2.12 На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.
 • п. 2.14 Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.

Шановні громадяни, будьте обачливі!

Дотримання зазначених вимог вбереже вас від фатальних випадків при знаходженні на території станцій та перегонах залізничного сполучення.

Пам'ятайте, що гальмівний шлях поїздів становить від 600-800 м, а номінальна напруга в контактній мережі складає 27,5 тисяч Вольт (кВ).

Керівництво виробничого підрозділу Київська дирекція залізничних перевезень, Регіональної філії Південно-Західна залізниця.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано