Канада допоможе у відновленні 19 територіальним громадам із 7 областей України. Глеваха у списку відібраних

Дата: 02.02.2024 10:00
Кількість переглядів: 614

Фото без опису

26 січня у Києві відбувся офіційний запуск ініціативи “Інклюзивне відновлення за лідерства громад (CLIR)”, в межах якої 19 територіальних громад із 7 пошкоджених війною областей отримають експертну підтримку у сталому, інклюзивному, соціальному та економічному відновленні. Своє бажання взяти участь в ініціативі висловило понад 300 громад із 11 найбільш пошкоджених областей України.

Ініціатива є одним із компонентів реалізації проєкт у міжнародної технічної допомоги “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe), який фінансується Урядом Канади на запит Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Експерти CLIR надаватимуть відібраним громадам експертну підтримку за такими напрямками: стратегічне управління та планування, налагодження партнерств із міжнародними організаціями, залучення зовнішніх інвестицій, розвиток сфери соціальних послуг, підтримка з розробки планів і стратегій відновлення та розвитку, впровадження принципів сталого розвитку тощо.

Відібрані громади були обʼєднані у 6 груп за принципом географічної близькості та спільності потреб. Перелік громад:
1. Київська область (Баришівська,  Глевахівська, Боярська, Великодимерська)
2. Донецька та Харківська область (Олександрівська, Близнюківська, Савинська, Балаклійська)
3. Дніпропетровська область (Софіївська, Першотравенська, Апостолівська, Зеленодольська)
4. Миколаївська область (Баштанка, Березнегувате)
5. Одеська область (Шабівка, Білгород-Дністровська)
6. Чернігівська область (Холминська, Коропська, Менська).

“Канада та Україна є давніми партнерами і ми тут, щоб підтримати вас зараз і в майбутньому, особливо українські громади, які потребують планування свого відновлення. Завдяки ініціативі CLIR 19 громад отримають можливість планувати та управляти власними пріоритетами відновлення. Ми раді співпрацювати з Міністерством відновлення над цією своєчасною та важливою ініціативою”, - заявила Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Наталка Цмоць.

“Під час великої війни для країни вкрай важливо, аби територіальні громади перетворилися на лідерів відбудови. Це неможливо без розбудови на місцевому рівні глибоких компетенцій та дієвих інституцій. Комплексна експертиза, якою володіє команда CLIR в питаннях інклюзивності, гендерної орієнтованості та сталості має стати запорукою ефективного відновлення. Системний підхід дозволить посилити спроможність та стійкість територіальних громад у довгостроковій перспективі”, - додала Олександра Азархіна, заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України.

“Ключовим завданням ініціативи “Інклюзивне відновлення за лідерства громад” є посилення спроможності українських громад управляти своїм відновленням в інклюзивний та гендерно відповідальний спосіб, орієнтуючись на потреби усіх мешканців. Ми прагнемо, аби в ході співпраці із командою експертів CLIR, усі відібрані громади отримали необхідні знання, навички та інструменти для розробки ефективних планів відновлення, реалізації проєктів з відбудови, залучення фінансової підтримки та виконання ролі лідерів у процесі відновлення усієї країни”, - заявила Танія Санфорд Аммар, директорка проєкту SURGe в Україні.

Супровід урядових реформ в Україні" (SURGe) - це проєкт з інклюзивного врядування в Україні, який реалізується компанією Alinea International та фінансується Міністерством міжнародних справ Канади з 2019 року. SURGe є наступником проєкту "Експертна підтримка врядування та економічного розвитку" (EDGE), який реалізовувався у 2015-2019 роках.

Глевахівську громаду на заході представляли Вікторія Жукова, заступник селищного голови з питань комунального майна, благоустрою та інфраструктури, та Оксана Лихо, староста Крушинського старостинського округу. Як це було - див. фото нижче та відео за посиланням https://fb.watch/pPs87KNP_0/
YouTube
- https://www.youtube.com/watch?v=WjGKIboefAQ... 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано