Міжнародний день польоту людини у космос
12 квітня 1961 року людина вперше у світі здійснила політ у космос.
Цій події передував довгий шлях досліджень і відкриттів у галузі ракетобудування і космонавтики, в якому важливе місце посіли імена українських науковців Юрія Васильовича Кондратюка і Сергія Павловича Корольова, на честь якого названо Національний музей космонавтики у м. Житомир. Схожі за тематикою музеї знаходяться у Переяславі, Кременчуку, Дніпрі, Полтаві, смт Вороновиці тощо.
В Україні в цей день відзначається День працівників ракетно-космічної галузі України, які роблять свій внесок у світовий розвиток вивчення космосу.
За останні десятиліття було відкрито багато унікальних об'єктів: найхолодніше місце у космічному просторі - туманність Бумеранг в сузірі'ї Центавра на відстані 5000 світлових років, де температура сягає -272°C; Квазар 3C 273 в сузір'ї Діви навпаки має від 20 до 40 трильйонів градусів Цельсія.
Науковцями доведено, що міжзоряний простір не є порожнім, він вміщує щільні частинки плазми водню і гелію, електромагнітне випромінювання, нейтрино, пил, космічні промені і можливо ще інші складові, які сучасна наука ще не в змозі виявити. Ось чому наше вечірне небо є таким казковим і загадковим.
А ще ми віримо, що у найближчому майбутньому воно буде мирним і спокійним для нашої країни.
Віримо в ЗСУ!
Прямуємо до Перемоги!