Вербна неділя — особливий день у серці кожного українця.

Дата: 13.04.2025 15:25
Кількість переглядів: 54

Фото без опису

 Це не лише велике церковне свято, а й момент, коли ми знову звертаємо свій погляд до витоків, до глибинної духовності та традицій, які передаються з покоління в покоління.
   У такі дні по-особливому відчувається зв’язок із пращурами, з рідною землею, з тими звичаями, які формували нашу ідентичність. Адже життя без духовного змісту — це лише буденна ритмічність без сенсу.
  Історія українського народу часто має більше запитань, ніж відповідей. Багато сторінок нашого минулого стерли війни, Голодомор, репресії. Знищено документи, артефакти, втрачені спогади. 
Саме тому сьогодні важливо зберігати те, що залишилось нам у спадок.

  Нещодавно до офісу старости Крушинського старостинського округу потрапила історична світлина датована орієнтовно 50-ми роками 20 століття. На ній зображена церква, що існувала в селі Крушинка приблизно до 1961 року. Побудована ще до 1920-го, вона була зведена з дерева без жодного гвіздка - справжнє диво майстерності, віри й народної архітектури.

  Разом з світлиною відновилась цікава історія, як церква з’явилась в селі. За словами Михайла Івановича, місцевого жителя, після сильного паводку на Дніпрі церкву течією, ймовірно з Чернігівщини, принесло аж до Київщини. Тоді, ще до створення колгоспів, землі поблизу Дніпра (Козинка) надавалися селянам для сінокосіння, і наші земляки їздили туди - косили траву, складали її в копиці,а взимку забирали сіно саньми на конях.

  Під час однієї з таких поїздок селяни побачили у воді незвичну дерев’яну конструкцію. Коли придивилися зрозуміли - це була церква! Обережно розібрали її, перевезли до Крушинки, залили фундамент, виклали перший ряд цегли. Цегла, до речі, була з відбитками виробника “Ясько”, що свідчить про її походження.

  Церква стала справжнім духовним осередком для всієї громади. Належала до Української Автокефальної Православної Церкви, а дяком у ній був місцевий житель - Сірик Іван Омельянович. Він довгі роки служив громаді, залишаючись щиро відданим вірі, людям і своєму покликанню.
  У 1960-х роках, за вказівкою радянської влади, церкву було остаточно зруйновано. 

   До 2023 року в селі Крушинка діяла церква, збудована вже у новітній час, яка належала до Московського патріархату. Та громада зробила усвідомлений вибір - і в 2023 році парафія перейшла до Православної Церкви України. 
  Це ще одне свідчення того, що ми повертаємося до своїх витоків, до правди, до віри, яку не нав’язали, а яку обрали серцем.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано